تعداد بازدید:88
تاریخ انتشار:1399/10/24

تحقق "معنویت برای همه" در شبکه یک سیما

تورنگ، مدیر گروه معارف شبکه یک سیما تحقق شعار "معنویت برای همه " را هدف ساخت برنامه های معارفی اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه یک، محمد تورنگ، مدیر گروه معارف شبکه یک سیما با بیان اینکه به مناسبت ایام فاطمیه برنامه های متعددی در همین زمینه تهیه و پخش می شود گفت: هدف ما بالا بردن معنویت برای همه اقشار و سنین جامعه است . 
تورنگ افزود: با توجه به اینکه در ایام کرونا بسیاری از مجالس مذهبی تعطیل و یا دچار محدودیت هستند، سعی می کنیم با پخش برنامه های مذهبی در ساختارهای متنوع مانند : سخنرانی، گفت وگو، مداحی و پخش کلیپ های عزاداری به نیازهای معنوی مخاطبان پاسخ دهیم .
مدیر گروه معارف با اشاره به پخش برنامه "این شب ها" با کارشناسی حجت الاسلام رفیعی که پنجشنبه و جمعه( 25 و 26 دی ماه ) حدود ساعت 15 : 23 دقیقه از شبکه یک پخش می شود،  افزود: علت انتخاب حجت الاسلام رفیعی برای صحبت درباره حضرت زهرا سلام الله علیها این بوده است که ایشان ، درباره احادیث مربوط به حضرت زهرا سلام الله علیها تبحر دارند و در همین زمینه و همچنین سیره ایشان کتاب نوشته اند.
وی افزود: حجت الاسلام رفیعی در برنامه این هفته از 5 منبع قرآن، پیامبر(ص)،حضرت علی (ع)و انبوه کتاب هایی که در مورد ایشان  توسط نویسندگان مسلمان و مسیحی و ... نوشته شده و کلام و سیره خود حضرت زهرا (س) استفاده می کند تا مخاطب هرچه بهتر حضرت زهرا سلام الله علیها را بشناسد. 
دکتر تورنگ همچنین از پخش  ویژه برنامه ای با عنوان "حدیث غربت" نام برد و افزود: این برنامه که اجرای آن را سید کاظم احمد زاده برعهده دارد دارای بخش های متعدد و مهمان های مختلفی از جمله کارشناسان مذهبی و چهره های هنری است.
به گفته وی بررسی اندیشه فاطمی وجایگاه صدیقه طاهره ازصدراسلام تاکنون، توسط حجت الاسلام رفیعی در برنامه اول ، شرح روایت حضرت صدیقه که فرمودند: "سلام من را به فرزندانم برسانید" وجایگاه مادرانه وجایگاه همسروجایگاه حضرت درروایات، با کارشناسی حجت الاسلام مومنی در برنامه دوم انجام می شود. 
مدیر گروه معارف شبکه یک سیما افزود:  جعفردهقان بازیگر وهنرمند پیشکسوت رسانه، مهمان اولین قسمت از برنامه "حدیث غربت" است که روز پنجشنبه 25دی ماه ساعت 30 : 16 دقیقه پخش می شود. قرار است جعفر دهقان درباره نگاهش به  زندگی صدیقه طاهره و ارادتش به ایشان صحبت کند.
تورنگ همچنین از "مینا شیرخان" و "امید معنوی"  شعرای آیینی کشورمان هم بعنوان مهمان های دیگر این برنامه نام برد که درباره صدیقه طاهره والقاب صدیقه طاهره، شعرخوانی می کنند. 
وی درباره بخش دوم برنامه "حدیث غربت" هم گفت: در این برنامه که روز جمعه 26دی ماه ساعت 30 : 17 دقیقه  پخش می شود، از سیدجوادهاشمی بازیگر؛ به همراه مادرشان دعوت کرده ایم که در برنامه حضور داشته باشد و با نگاه هنری اش درباره صدیقه طاهره  سلام الله علیها وجایگاه ایشان درموفقیت شخصی اش صحبت کند. 
شعرخوانی امید معنوی و  مجیدتال، درقالب مدح صدیقه طاهره وحضرت امیرالمومنین ویتیمی فرزندان مولا و پخش نماهنگی از حاج سیدمحسن بنی فاطمه در مدح القاب حضرت صدیقه ودردل باحضرت امیر از دیگر بخش های دومین برنامه "حدیث غربت" است که در گروه معارف شبکه یک تهیه شده است. 
تورنگ در انتها تاکید کرد تهیه این برنامه ها به نوعی پاسخ به درخواست های مخاطبان است که  از طریق پیامک و تماس آنان به ما رسیده است و من همین جا از همه بینندگان برنامه های معارفی شبکه یک بخاطر همراهی شان تشکر می کنم و امیدوارم بتوانیم نیازهای معنوی و معارفی آنها را تامین کنیم.

نمایش همه نظرات
  • تلفن گویا: تهران ۲۷۸۶۱۰۰۰
  • مکاتبات الکترونیکی: sima1@irib.ir
  • شماره پیامک: 300001
  • آدرس: خیابان ولیعصر (عج)، خیابان جام جم، ساختمان سیما، شبکه یک سیما